گام سوم (سیستم ترمز)

ساخت وبلاگ
چکیده : سیستم ترمز در مسابقات کمیکار حتما باید به وسیله یک واکنش شیمیایی صورت بگیره که این واکنش باید طوری ص... با عنوان : گام سوم (سیستم ترمز) بخوانید :
سیستم ترمز در مسابقات کمیکار حتما باید به وسیله یک واکنش شیمیایی صورت بگیره که این واکنش باید طوری صورت بگیره که در متراژ مشخص روز مسابقه بتونه ماشین روی خط نگه داره... برای این کار ترمز نباید با متراژ مسیر رابطه مستقیم داشته باشه یعنی با چرخش هر دور لاستیک ماشین سیستم ترمز بصورت مکانیکی عمل نکنه و گام شمار نباشه...!

بیشتر از سیستم خوردگی یا سیستم های مختلف استفاده میکنن که واکنش اون ها وابستگی زیادی به دمای محیط داره... و در محیط مسابق به دلیل اختلاف دما همه تست های قبلی به درد نمیخوره و متراژ ها تغییر میکنه!

ما یکی سیستم ترمزیرو انتخاب کردیم که هر بار تونستیم بدون خطا خط بزنیم و هر سال مقام آوردیم.

سیستم ترمز تتراسیون:

تو این سیستم ترمز از یک سرنگ حاوی اسید برای تزریق به یک ظرف حاوی محلول باز استفاده میشه که قبلا در ظرف حاوی باز شناساگر ریخته شده و به رنگ ارغوانی تیره تبدیل شده وقتی که با حرکت ماشین کم کم اسید وارد باز بشه محلول داخل ظرف تبدیل به آب میشه و رنگ اون روشن میشه..!

در دیواره ی ظرف حاوی باز یک لامپ LED قرار کرفته و در سمت دیگه یک سنسور نور از نوع فتوسل که تغییرات شدت نور رو در ظرف مشاهده میکنه و خروجی سنسور به شکل تغییر جریان الکتریکی برای یک مدار فرستاده میشه..


موضوعات مرتبط: گام سوم (سیستم ترمز)
برچسب‌ها: کمیکار 96 , یازدهمین دوره کمیکار , ساخت ماشین شیمیایی , کمیکار , کمیکار96...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت: 18:21