گام دوم (انتخاب نیرو محرکه)

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
نیرو محرکه میتونه از نوع الکتریکی و یا از نوع پنوماتیکی یا هیدرولیکی باشه یعنی حاصل یک واکنش منجرب به تولید برق مستقیم ویا باد و یا فشار مایع برای چرخش موتور و یا حرکت پیستون شود.

قبلا در مسابقات از واکنش آب اکسیژنه با یک فلز فعال اکسیژن تولید شده رو به پیستون میدادیم  که با قدرت زیاد باعث حرکت یک پیستون و بعد چرخش لاستیک ها میشد که یکی از مشکلات این نوع سیستم ها کنترل پذیری سخت سرعت و سیستم توقف اون بود که بعد ها تصمیم به استفاده از پیل شیمیایی برای تولید برق مستقیم با ولتاژ مورد نیاز گرفتم.

برای این کار از فلز منیزیم  و ورق مس که بین آنها کاغذ سافی قرار داره استفاده میشه و محلول الکترو لیت اون h2so4 با مقدار خلوص 2 تا 4 درصد بود.

و به اضای هر پیل 1.2 ولت با آمپر عالی تحویل میده برای موتور 12 ولت بهتره 12 سلول پیل رو با هم سری کنید یا برای آمپر بیشتر تعدادسلول ها رو بیشتر کنید و دو به دو موازی و بعد هر جفت رو سری کنید.


برچسب‌ها: کمیکار 96 , یازدهمین دوره کمیکار , ماشین شیمیایی , کمیکار 95
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 25 آبان 1396 ساعت: 2:36
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها